NOLIKUMS ,,Uz divu sezonu robežas 2015”

Distanču garumi 14 11 2015

Rezultāti

Spliti

Apzīmētās distances kartes paraugs

Orientieristi sezonu noslēdz ar tradicionālajām orientēšanās sacensībām ,,Uz divu sezonu robežas’

        Variešu pagasta Baltezera apkārtnē, 14.novembrī tikās 88 orientēšanās sporta veida cienītāji, kuri atbalstīja Orientēšanās sporta kluba ,,Sēlijas mežs’’ organizēto tradicionālo pasākumu par godu skolotāja, trenera, T. Asariņa piemiņai ,,Uz divu sezonu robežas’’. Šīs sacensības ir kā dubultpārbaude orientieristu precizitātē, jo sacensību laikā jāveic divas distances, kur pirmā ir pavēles, bet otrā apzīmētā distance, kurā nonākot pie kontrolpunkta ar adatas dūrienu jāatzīmē atrašanās vieta un papildus jāatzīmējas ar elektroniskajā sistēmā.

Pabeidzot distances, kādam prieks par uzvaru, vai veiksmīgi, bez kļūdām izietu distanci, kādam vilšanās par aizmāršību vai neprecizitāti. Kā nu katram gājis to var redzēt rezultātu protokolos sporta kluba mājas lapā www.osksm.lv vai arī sporta centra – www.jekabpilssc.lv. Bet uzvarētāji ir pelnījuši, lai viņu vārdi tiktu izcelti. Dažādās vecuma grupās un distanču garumos un grūtības pakāpēs savu precizitāti, ātrumu  savu konkurentu vidū apliecināja: Daniela Krasovska, Bogdans Bogdanovs, Agate Šicāne, Mārcis Graudums, Tabita Tīna Lūka, Ņikita Bogdanovs, Dace Staģīte, Imants Meldrājs, Ilvija Madsena, Arvis Zeibots, Jānis Turks, Baiba Kaļva, Juris Zvirgzds, Ļubova Pavļukova, Valdis Kokorišs, Ieva Ivbule, Gunārs Ikaunieks un Mārtiņš Sārs.

Jāizsaka atzinība par lielisko sacensību organizāciju galvenā tiesneša Justa Lūkina vadībā un visai sporta kluba „Sēlijas mežs” tiesnešu brigādei. Īpaši jāatzīmē Dainas un Justa Lūkinu sagatavotā jaunā sacensību karte vēl neapgūtā Baltezera apkārtnē, skaistā, daudzveidīgā un sarežģītā apvidū. Ar to Daina ir pakāpusies jau trešajā orientēšanās sporta virzienā, proti –  sporta karšu zīmēšanā.

Vispirms kā sportiste viņa 1981.gadā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni pieaugušo grupā, vēl būdama juniores vecumā, vēlāk guvusi neskaitāmus panākumus kā Latvijas un PSRS izlases dalībniece.

Otrkārt, 1991.gadā Daina sāka mācīt orientēšanās iemaņas bērniem. Viņas audzēkņi regulāri guva panākumus Latvijā. Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda Pasaules skolu čempionātā 2000.gadā Izraēlā ieguva 3.vietu, 2002.gadā Portugālē 1. vietu, 2004.gadā Beļģijā 2. un 3. vietu. Šogad veiksmīgākā ir Ieva Ivbule 18-gadīgo meiteņu grupā – Latvijas čempionātos zelta medaļa sprintā, sudraba medaļa vidējā distancē, bronzas medaļa maratonā, uzvara Latvijas sprinta kausa kopvērtējumā un trešā vieta 2015.gada Latvijas kausa kopvērtējumā.

Daina ir uzaudzinājusi trīs jaukas meitas, arī orientēšanās sportā līdz Latvijas izlases līmenim, bet tagad varam viņu sveikt kā trīskāršu vecmāmiņu.

Sacensību organizatori teic lielu paldies Variešu pagasta pārvaldei, orientēšanās sporta veida atbalstītājam un fanātiķim Jurijam Narelam, kā arī gardā medus saimniecei un darinātājai Intai Liepniecei no Variešu pagasta.

Informāciju sagatavoja

Jānis Kalniņš,

Aiva Jakubovska

 

Komentēt