1. Latvijas kausa sacensībās neveidot kopīgas distances dažādu vecumu jauniešu grupām. Piemēram, S16 un S18. Piedāvājam balsot kongresā.

Paskaidrojums: Bija gara diskusija par junioru grupu, ka juniori nav konkurētspējīgi un distances par garu junioru vecumam. Arī S16, V16 grupām S18, V18 distances ir par garu un tā mēs atbaidām daļu jauniešu no orientēšanās jau S16 un V16 vecuma grupās. Esam konsekventi savā rīcībā!

 1. Ja jauniešiem nepieciešama papildus atlase. OSK Sēlijas mežs var piedāvāt jaunas neskrietas kartes un noorganizēt izlases kandidātiem atlases sacensības vai nu vidējā, vai garajā, vai arī sprintā. Protams vēlamies, lai treneru padome laicīgi informētu par atlases sacensību nepieciešamību (balsot nav nepieciešams).
 2. Mainīt Latvijas kausa sacensību nolikumu. Samazināt kopvērtējumā vērtētās divu un vairāk dienu sacensības. Priekšlikums Latvijas kausa kopvērtējumā vienā mēnesī ne vairāk par vienām divu dienu sacensībām. Priekšlikums balsot, lai LOF valdei būtu pilnvaras mainīt LK kausa kalendāra izstrādes principus.

Paskaidrojums:

a)   2017. gada kalendārā no 16 Latvijas kausa sacensībām 11 ir divu dienu un vairāk sacensības (tai skaitā arī Cēsu open,               Cēsu rudens un Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē, kur Latvijas kausa kopvērtējumā tiek vērtēta viena diena);

b)   Vairāku dienu sacensības no divu cilvēku ģimenes prasa būtiskus līdzekļus. Piemēram, Kurzemes pavasaris dalības                  maksa 40 eiro + naktsmītne 40 eiro + nokļūšana 40 eiro = kopā vismaz 120 eiro. Par ģimeni ar jauniešiem/bērniem                nemaz nerunājot.

c)  Vairāku dienu sacensības prasa ļoti daudz laika, kas mūsdienās arī neveicina sacensību apmeklētību. Interesantāk ir                 viena diena OS otra MTB vai Stirnu buks, vai ekskursija.

d)  Piekrītam, ka šis priekšlikums prasa diskusijas.

Piedāvājums organizēt divu dienu sacensību ciklu pa reģioniem. Piemēram Valmiera-Smiltene, Gulbene-Alūksne, Daugavpils-Jēkabpils/Madona, Saldus-Dobele. Rodas izvēles iespējas, kur var piedalīties gan vienas dienas sacensībās, gan arī OS entuziasti var skriet divas dienas pēc kārtas.

 1. Priekšlikums LOF valdes sastāvā ievēlēt ne vairāk kā vienu cilvēku, kas ir finansiāli atkarīgs no LOF. Priekšlikums balsot kongresā.

Paskaidrojums:

a)  Ir grūti vai pat neiespējami saglabāt neatkarīgu viedokli, ja tava personīgā labklājība atkarīga no LOF valdes lēmumiem.

b)  Viens cilvēks ir kā kompromisa variants, jo dotajā brīdī pat četri vai pieci valdes locekļi varētu būt finansiāli atkarīgi no           LOF valdes lēmumiem;

c)  Priekšlikums, protams, prasa diskusiju.

 1. LOF valdes sēdes rīkot attālināti ar video tiešsaisti, lai rastu iespēju valdes sastāvā kandidēt cilvēkiem no reģioniem. Par priekšlikumu balsot kongresā.

OSK Sēlijas mežs valdes priekšsēdētājs                                                          Aivars Druvenieks

3 Komentāri rakstam “OSK Sēlijas mežs priekšlikumi LOF kongresam

 1. Torsion bras de quelqu’un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-allergie/

 2. Ainars

  Labdien! Paldies par priekšlikumiem. Daži komentāri (lai taupītu Kongresa laiku).

  1. Vai LK seriāla distanču plānošanas prakse ir Kongresa jautājums? Sacensību noteikumi paredz, ka grupu apvienošana LK sacensībās ir iespējama ar LOF Valdes lēmumu. Vai LOF Valdē šī problēma jau ir risināta? Kas liek domāt, ka šovasar tā atkārtosies?
  2. Jauks priekšlikums. Šobrīd nav aktuāls.
  3. Vai pareizi saprotu, ka Sēlijas mežs pērn uzņēma Kāpas 3-dienas, bet šogad aicina izslēgt tās no LK seriāla? (“Ne vairāk par vienām divdienu sacensībām mēnesī.”) Kāds būtu sacensību izslēgšanas mehānisms? Saprotu, ka šajā punktā ir iezīmēta problēma (dārdzība, pieejamība), bet neredzu, ka būtu iezīmēts risinājums. Kāpēc prasīt, lai Kongress balso par to, lai Valdei ir tiesības mainīt LK Nolikumu (“kalendāra izstrādes principus”)? Vai tad jau tagad LK Nolikums netiek sastādīts, labots un apstiprināts LOF Valdē?
  4. Lai realizētu šo priekšlikumu būtu jāveido saraksts ar tiem orientieristiem, kurus nedrīkst ievēlēt LOF Valdē. Tas uzreiz nonāktu pretrunā ar orientieristu sabiedrības demokrātisko uzbūvi, LOF Statūtiem un LV likumiem. “Ikvienam LOF biedram ir tiesības vēlēt (>16) un tikt ievēlētam (>18)”.
  5. Neviens nekad nav aizliedzis cilvēkiem no reģioniem kandidēt uz Valdi. Neviens nav aizliedzis rīkot sēdes ar video tiešraidi (agrāk vienkārši nebija tādu iespēju), nekas neierobežo tehnisko jaunradi, tomēr pēdējos gadus praktiski visās Valdes sēdēs ir bijis kvorums klātienē. Kamēr tiek nodrošināts kvorums klātienē, tikmēr jautājums par video konferenci nav aktualizējies. Varbūt vispirms vajag kandidēt un tikt ievēlētiem, bet pēc tam risināt reālo saziņas problēmu? Ja pāris Valdes sēdēs nebūs kvoruma, jo ļaudis no reģioniem nebūs atbraukuši, tad risinājums radīsies automātiski. Nez vai par to būtu īpaši jābalso.

  Paldies, saulainu pavasari un veiksmi distancēs!

 3. Piekrītu 100% Sēlijas meža priekšlikumiem LOF kongresam

Komentēt