1. Latvijas kausa sacensībās neveidot kopīgas distances dažādu vecumu jauniešu grupām. Piemēram, S16 un S18. Piedāvājam balsot kongresā.

Paskaidrojums: Bija gara diskusija par junioru grupu, ka juniori nav konkurētspējīgi un distances par garu junioru vecumam. Arī S16, V16 grupām S18, V18 distances ir par garu un tā mēs atbaidām daļu jauniešu no orientēšanās jau S16 un V16 vecuma grupās. Esam konsekventi savā rīcībā!

  1. Ja jauniešiem nepieciešama papildus atlase. OSK Sēlijas mežs var piedāvāt jaunas neskrietas kartes un noorganizēt izlases kandidātiem atlases sacensības vai nu vidējā, vai garajā, vai arī sprintā. Protams vēlamies, lai treneru padome laicīgi informētu par atlases sacensību nepieciešamību (balsot nav nepieciešams).
  2. Mainīt Latvijas kausa sacensību nolikumu. Samazināt kopvērtējumā vērtētās divu un vairāk dienu sacensības. Priekšlikums Latvijas kausa kopvērtējumā vienā mēnesī ne vairāk par vienām divu dienu sacensībām. Priekšlikums balsot, lai LOF valdei būtu pilnvaras mainīt LK kausa kalendāra izstrādes principus.

Paskaidrojums:

a)   2017. gada kalendārā no 16 Latvijas kausa sacensībām 11 ir divu dienu un vairāk sacensības (tai skaitā arī Cēsu open,               Cēsu rudens un Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē, kur Latvijas kausa kopvērtējumā tiek vērtēta viena diena);

b)   Vairāku dienu sacensības no divu cilvēku ģimenes prasa būtiskus līdzekļus. Piemēram, Kurzemes pavasaris dalības                  maksa 40 eiro + naktsmītne 40 eiro + nokļūšana 40 eiro = kopā vismaz 120 eiro. Par ģimeni ar jauniešiem/bērniem                nemaz nerunājot.

c)  Vairāku dienu sacensības prasa ļoti daudz laika, kas mūsdienās arī neveicina sacensību apmeklētību. Interesantāk ir                 viena diena OS otra MTB vai Stirnu buks, vai ekskursija.

d)  Piekrītam, ka šis priekšlikums prasa diskusijas.

Piedāvājums organizēt divu dienu sacensību ciklu pa reģioniem. Piemēram Valmiera-Smiltene, Gulbene-Alūksne, Daugavpils-Jēkabpils/Madona, Saldus-Dobele. Rodas izvēles iespējas, kur var piedalīties gan vienas dienas sacensībās, gan arī OS entuziasti var skriet divas dienas pēc kārtas.

  1. Priekšlikums LOF valdes sastāvā ievēlēt ne vairāk kā vienu cilvēku, kas ir finansiāli atkarīgs no LOF. Priekšlikums balsot kongresā.

Paskaidrojums:

a)  Ir grūti vai pat neiespējami saglabāt neatkarīgu viedokli, ja tava personīgā labklājība atkarīga no LOF valdes lēmumiem.

b)  Viens cilvēks ir kā kompromisa variants, jo dotajā brīdī pat četri vai pieci valdes locekļi varētu būt finansiāli atkarīgi no           LOF valdes lēmumiem;

c)  Priekšlikums, protams, prasa diskusiju.

  1. LOF valdes sēdes rīkot attālināti ar video tiešsaisti, lai rastu iespēju valdes sastāvā kandidēt cilvēkiem no reģioniem. Par priekšlikumu balsot kongresā.

OSK Sēlijas mežs valdes priekšsēdētājs                                                          Aivars Druvenieks

Komentēt