Septembra pirmās nedēļas nogalē Latvijas orientēšanās federācija kopā ar orientēšanās klubiem “Sēlijas mežs” un “Kāpa” organizēja 2014. gada Latvijas orientēšanās čempionātu vidējā distancē un stafetē, kas norisinājās Viesītes novada „Zīlītēs”, kas atrodas četru kilometru attālumā no Viesītes. Sacensībām bija pieteikušies ap 600 individuālie dalībnieki un 178 komandas. Elites grupās starta sarakstos meklējami gandrīz visi Latvijas spēcīgākie orientieristi. Šāda mēroga sacensības orientēšanās sportā Viesītes novadā notika pirmo reizi.

Latvijas čempionātu Viesītes galvenie organizatori – sporta klubs „Sēlijas mežs”. Pēdējais Latvijas čempionāts, ko organizējis klubs notika 2006. gadā maija mēnesī Jēkabpilī.

Čempionāta galvenais tiesnesis Justs Lūkins sacensības vērtē kā veiksmīgas. Bez sportošanas dalībnieki tikuši arī pie sēņošanas priekiem novada mežos. Justs: „Prieks, ka mazs orientēšanās sporta klubs var labā līmenī novadīt šādas sacensības. Prieks, ka ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar vietējo pašvaldību un iedzīvotājiem.”

Jauns sacensību apvidus, kas Latvijas mēroga sacensībās vēl nebija izmantots. Sacensībām bija pieteikušies 600 individuālie orientieristi, lai uzzinātu, kurš ir apķērīgākais un ātrākais šī  sporta veida cienītājs, dalībniekiem bija jāpierāda savas orientēšanās spējas mežā, jāmēro kilometriem garās distances un stafetes. Čempionāts bija gan sacensības, gan veids, kā popularizēt orientēšanās sportu. Sestdien startēja dalībnieki individuāli vidējā distancē, kas ir aptuveni 35 minūtes ilgs orientēšanās skrējiens. No jēkabpiliešiem pirmā diena visveiksmīgākā izrādījās Gunāram Jānim Mīkulim, kurš savā vecuma grupā izcīnīja bronzas medaļu. Savās vecuma grupās olimpiskajā sešiniekā iekļuva Ieva Ivbule un Jānis Kalniņš izcīnot 4. vietu, bet 5. vietu Dace Staģīte un olimpisko sešinieku noslēdza Diāna Pauniņa un Dace Lukšēvica. Svētdien 160 trīs etapu komandas cīnījās par Latvijas čempionāta medaļām stafetēs, kas pēdējos gados iegūst arvien lielāku prestižu. Lai cīnītos par uzvaru, Latvijas klubi pat piesaista ārzemju sportistus. Tā, šoreiz vadošo komandu sastāvos startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Somijas. Komanda OSK „Sēlijas Mežs”, kurā startēja Laine Odzileviča, Agate Šicāne un Tabita Tīna Lūka sasniedza finišu kā trešās labākās savā vecuma grupā. Savukārt, komanda OSK „Sēlijas Mežs 1” (Imants Meldrājs, Jurijs Narels un Gunārs Jānis Mīkulis) izcīnīja 6. vietu savā vecuma grupā. Šajā sezonā atlicis vēl viens Latvijas čempionāts – pagarinātajā jeb maratona distancē 27.septembrī Alūksnē.

 

Komentēt