Latvijas orientēšanās čempionāts maratona(pagarinātajā) distancē

Sestdien Mārkalnē pie Meistara ezera Alūksnes novadā Latvijas orientēšanās federācija kopā ar orientēšanās klubu “Alūksne/Ape” organizēja Latvijas orientēšanās čempionātu maratona (pagarinātajā) distancē, kurā startēja gandrīz 300 dalībnieku. Čempiones titulu, ar īpašu precizitāti garajā distancē, savā vecuma grupā izcīnīja OSK ,,Sēlijas mežs’’ kluba pārstāve Gundega Jurāne. 2.vieta senioru grupā Gunāram Jānim Mīkulim. Bronzas medaļas savā īpašumā ieguva Imants Meldrājs un Zigmunds Daščors. Jānis Kalniņš savu konkurentu vidū noslēdza olimpiskā sešinieka līderu sarakstu. Sarežģīto apvidus karti un garos pārskrējienus uz kontrolpunktiem veiksmīgi pārvarēja Jurijs Narels, Aivars Druvenieks un Ieva Ivbule. Lai arī goda pjedestāls gāja secen, gūta lieliska pieredze šāda veida distancēs.

Tautas rogainings Baldonē

Jēkabpils rogaineri veiksmīgi aizvadījuši startus Tautas rogainingā (apvidus orientēšanās komandu sacensībās) Baldones apkārtnes mežos, kas notika 4 un 8 stundu garumā, kā arī individuālajā startā pusmaratona un maratona distancē.

Katra izvēlē un plānošanā uz kartes atradās 50 kontrolpunkti ar dažādām vērtībām no 3 līdz 8 punktiem. Apvidus šogad bija visām gaumēm – gan kalni, gan džungļi, gan parkveida mežs, gan lauki un visai neierasta vide rogainingam – šis tas no Baldones pilsētvides.

Individuālajā pusmaratona distancē vīriešiem, kuras garums bija 20, 59km, kā trešais labākais finišu sasniedza jēkabpilietis Ingus Znotiņš. Savukārt, komandu 8 stundu rogainingā jauniešu grupā uzvaras lauri komandai „Sēlijas meža puikas”, kuras sastāvā bija Henrijs Zālītis un Jānis Milaknis. Supersenioru grupā OSK „Sēlijas mežs” rogaineru duets Gundega Jurāne un Aivars Druvenieks finišēja kā otrie labākie. Debitējot rogaininga sacensību izturības un precizitātes pārbaudījuma atmosfērā, iesācēju veiksme un izcīnītā 3.vieta ģimeņu vērtējumā Ilmāram un Aivaram Lucijanoviem. Astoņu stundu pārbaudījumu un savu mērķu īstenojumu veiksmīgi izpildīja Līga un Renārs Lucijanovi, Aiva Jakubovska, Jurijs Narels. 4 stundu kontrolpunktu meklēšanā izturības kontrolē dalījās Alvis Dzikovičs un Aigars Dambrāns.

A.Jakubovska

Komentēt