16.janvārī, Jēkabpils tautas namā tika aizvadīts gada nozīmīgākais pasākums ,,Jēkabpils Sporta Laureāts 2014’’, kurā tika izvērtēts pagājušajā gadā paveiktais.

2014.gads arī orientēšanās sportā ir bijis neaizmirstams gan pašiem sportistiem, gan organizatoriem, gan līdzjutējiem. Kopīgi esam paveikuši vērtīgu un pieredzei nozīmīgu darbu. Godam noorganizēts Latvijas čempionāts vidējās orientēšanās distancēs un stafetē. Tradīcijas nelaužot, vairāku gadu garumā organizētas vairāku kārtu sacensības ,,Orientieris’’, ar pozitīvām sportistu atsauksmēm aizvadīts 1.Jēkabpils atklātais orientēšanās čempionāts, un gada interesantākais orientēšanās divcīņas mačs Latvijas mērogā ,,Uz divu sezonu robežas’’.

Tikai kopā mēs esam stiprāki! Bet jebkurā gadījumā ir jābūt cilvēkam, kurš uzņemas vadoņa lomu, un par to LIELAIS PALDIES JUSTAM ! Par šiem atbildīgajiem, un uz saviem pleciem iznestajiem mačiem Justam Lūkinam ir piešķirts atzinības raksts no LSVS prezidenta Daumanta Znatnaja un Jēkabpils pilsētas pašvaldības un sporta centra balva ,,Jēkabpils Sporta Laureāts 2014’’.

Balva ,, Jēkabpils sporta Laureāts’’ ne vienmēr nozīmē būt augsto sasniegumu virsotnē. To var saņemt jebkurš, kurš ciena, mīl un novērtē vārdu ,, sports’’. Dzīvē nav galvenais gulēt uz saviem lauriem, bet gan dalīties ar tiem, nav galvenais lepoties ar saviem panākumiem, bet virzīt arī līdzās esošos uz tiem. Kad esi sasniedzis savu mērķi, tad palīdzi to tālāk sasniegt citiem, esot, kā cīņu biedrs, treniņbiedrs, kā padomdevējs, kurš dalās pieredzē un neskopojas ar savām zināšanām.

Justs ir organizators un reizē arī sportists, kurš ar profesionālām zināšanām un darbošanās prieku orientēšanās sporta arēnā ir sagatavojis kartes dažādos apvidos. Kopā ar ,,Sēlijas mežs’’ kluba biedru atbalstu, šis sporta veids Jēkabpils apkaimē ir guvis augstu novērtējumu, popularitāti un no jauna atdzimis jauniešu vidū. Lielākais ieguldījums šajā sezonā – Latvijas orientēšanās čempionāta sarīkošana visām vecuma grupām, apvienojot to ar galvenā tiesneša pienākumu pildīšanu 600 dalībnieku pārstāvētajā pasākumā. Sabiedriski aktīvs, izpalīdzīgs, draudzīgs ar augstu atbildības sajūtu pienākumu veikšanā.

Balvu ,,Jēkabpils Sporta Laureāts 2014’’ par ieguldījumu sportā no mūsu vidus saņēma Tabita Tīna Lūka – jaunā sportiste uzrādot augstvērtīgus rezultātus, priecēja mūs ar izcīnītu bagātīgu medaļu klāstu dažādos sporta veidos – orientēšanās sportā, triatlonā, garo distanču skrējienos, vieglatlētikā un velobraukšanas sacensībās. Pēteris Krastiņš – orientēšanās kluba treneris jauniešiem. Pēc vairāku gadu klusuma perioda, atkal atdzimis ir orientēšanās sports. Pateicoties trenera Pētera Krastiņa lielajai apņēmībai, apvienojot orientēšanās treniņus kopā ar veselīga dzīvesveida un ikdienas  sporta uztura mācību, daudzi jaunieši izrādījuši interesi šim sporta veidam. 2014.gada griezumā pirmie darba augļi sasniegti – Latvijas čempionātā meiteņu komandas sastāvs Laine Odziļeviča, Tabita Tīna Lūka un Agate Šicāne izcīnīja bronzas medaļas. Arī Latvijas kausa posmos orientieristi sevi pierādījuši ar godalgotām vietām. Ieva Ivbule debitēja starptautiska mēroga sacensībās Polijā. Pēteris Krastiņš ir atsaucīgs ne tikai kā treneris, bet arī kā sportists. Aktīvi apmeklējot Jēkabpils tautas sporta pasākumus, daloties ar savām zināšanām par sporta uzturu un treniņiem.

Jēkabpils Sporta Laureātā daudzkārtīgi izskanēja OSK ,,Sēlijas mežs’’ sportistu vārdi. Naudas balvas un pateicības rakstus no Jēkabpils pilsētas pašvaldības, par godalgotām vietām Latvijas čempionātos, saņēma talantīgā meiteņu trijotne Laine Odziļeviča, Agate Šicāne un Tabita Tīna Lūka. Izcilāko sporta veterānu sarakstā dominēja Gundega Jurāne, Dace Staģīte, Aiva Jakubovska, Pēteris Krastiņš, Zigmunds Daščors, Aivars Druvenieks un Imants Meldrājs.

Lai 2015.gads mums visiem tikpat sportisks, bet rezultātu ziņā vēl augstvērtīgāks, lai komandas gars vēl stiprāks un, lai katrs apzinās cik nozīmīga ir fiziskā aktivitāte ikdienā. Lai pozitīvais skatījums ir daudz bagātīgāks par negatīvo, lai ikdiena sporta druvā balstās ar savstarpēju cieņu un sapratni. Sportiski veiksmīgu un uzvarām apveltītu šo sezonu!

Aiva Jakubovska

Komentēt