Ja Tu vēl neesi sācis orientēties , bet kaut reizi esi par to domājis , tad šis gads ir īstais , lai Tu to izdarītu ! Varbūt Tev palīdzēs “Sēlijas meža” kluba biedru gūtās gudrības , novērojumi , kas gūti daudzu gadu garumā:
Orientēšanās ir sporta veids, kur dalībniekiem ar precīzas kartes un kompasa palīdzību jāatrod apvidū izvietoti kontrolpunkti. Kāpēc nodarboties ar orientēšanās sportu, kāpēc piedalīties treniņsacensību seriālā “Orientieris” trešdienu pēcpusdienās?
– Bērniem un jauniešiem – tā ir iespēja izlādēt dabisko tieksmi kustēties, izskrieties, attīstīties, gūt piedzīvojumus;
– pieaugušajiem – palīdz pārvarēt dabisko laiskumu un aizraujošā veidā iegūt veselībai un labai formai nepieciešamo kustību daudzumu;
– orientieristiem un citu sporta veidu dalībniekiem – lai dažādotu un papildinātu savas treniņnodarbības;
– dabas draugiem, ogotājiem, sēņotājiem – dod patīkamu iespēju katru reizi iepazīt kādu Latvijas vietu, iegūt precīzu apvidus karti, neapmulst, ja gadās apmaldīties.
• Nav jābūt rūdītam sportistam, lai sāktu. Sportiskajai sagatavotībai nav īpašas nozīmes, jo visu izšķir vēlēšanās apgūt ko jaunu. Atliek tikai atbraukt uz kādām no daudzajām tautas sacensībām!
• Arī speciāls sporta tērps nav jāiegādājas. Iesākumā pietiks, ja būs ērts apģērbs un sporta apavi.
• Nepastāv nekādi vecuma vai sportiskās sagatavotības ierobežojumi, jo ikviens interesents–iesācējs varēs saņemt padomus, apmācības un doties uz mežu kontrolpunktu meklējumos.
• Tiem, kas varbūt kautrētos par savu neveiklību kādā citā sporta veidā, tautas sacensībās nav par ko samulst – neviens jau neredz, cik pareizi vai nepareizi mežā tiek izvēlēti ceļi uz kontrolpunktiem!
• Tā ir patīkama iespēja izkustēties svaigā gaisā un redzēt mazliet vairāk no Latvijas dabas!
• Orientēšanās iemaņas noder vienmēr un visur, mēs orientējamies ikdienā pārvietojoties pilsētā vai lauku apvidū pēc ceļu kartes, mežā ogojot vai sēņojot.
• Orientēšanās ir veselīgs sporta veids – mērena fiziska slodze svaigā gaisā, „skābekļa spilvenā” ar vienlaicīgu prāta, iztēles un atmiņas treniņu.
• Orientēšanās sports kompensē mazkustīgumu, ko veicina datori, televīzija, auto, pasargā no satraukumiem, attur no kaitīgiem ieradumiem un vieglas baudas kārdinājumiem.
• Katru nākamo reizi jauna distance, priecīgi iespaidi un aizraujoši piedzīvojumi!
Gaidām Jūs mūsu draudzīgajā , sportiskajā pulciņā!

P.S. Zem foto : Foto ar orientieristiem uzņēmis Tālivaldis Asariņš  – viens no orientēšanās sporta pamatlicējiem Latvijā 1961.g.

Foto

Komentēt