Vai tu analizē savu treniņu un sacensību veikumu?

Sportistiem ir daudz dažādu veidu, kā analizēt savu treniņu veikumu. Šeit ir daži ieteikumi par to, kā to darīt:

  1. Sistematizē datus: Svarīgi ir rūpīgi reģistrēt savus treniņus, tos iekļaujot treniņu žurnālā vai izmantojot treniņu lietotni. Šāda informācija var ietvert treniņa datumu, veidu, ilgumu, intensitāti un jebkādus citus svarīgus faktorus.
  2. Izveido mērķus: Nosaki konkrētus mērķus savai sporta disciplīnai vai treniņu programmai. Tas var būt attiecībā uz uzlabošanos noteiktā jomā, piemēram, izturību, ātrumu vai spēku. Mērķi palīdzēs tev izvērtēt savu progresu un efektivitāti.
  3. Izmanto metrikas un rādītājus: Atkarībā no sporta veida, izmanto dažādas metrikas un rādītājus, lai novērtētu savu veiktspēju. Tas var ietvert laiku, distanci, ātrumu, svaru, atkārtojumus vai jebkādus citus kvantitatīvus mērījumus. Ieraksti šos datus un salīdzini tos ar iepriekšējiem treniņiem vai mērķiem.
  4. Novēro savu subjektīvo sajūtu: Nepievērs uzmanību tikai skaitļiem. Pievērs uzmanību tam, kā tu jūties treniņa laikā un pēc tam. Vai tev bija pietiekami daudz enerģijas? Vai tu biji izsalcis vai dehidrējis? Vai tavas muskuļu sāpes vai nogurums ir palielinājušies vai samazinājušies? Šīs subjektīvās sajūtas var dot tev noderīgu informāciju par savu treniņu efektivitāti.
  5. Sadarbojies ar treneri: Ja iespējams, strādā ar treneri vai speciālistu, kas var palīdzēt analizēt tavu treniņu veikumu. Treneris varēs sniegt konkrētus padomus, pielāgot treniņu programmu un sniegt objektīvu novērtējumu par tavu progresu.
  6. Izmanto tehnoloģiju: Dažādas tehnoloģijas, piemēram, sporta pulksteņi, GPS ierīces vai sensori, var sniegt papildu informāciju par treniņu veiktspēju un fizisko slodzi. Šie instrumenti var palīdzēt novērtēt sirdsdarbību, soli, miegu, kaloriju patēriņu un citus faktorus, kas varētu būt saistīti ar treniņu efektivitāti.

Atcerieties, ka katrs sportists ir individuāls, un treniņu analīze jāpielāgo atbilstoši saviem mērķiem, vajadzībām un iespējām.

Šodien vēlējos vairāk pastāstīt par vienu no tehnoloģiju sniegtajām iespējām treniņu un sacensību analīzē, izmantojot GPS pulksteņus vai telefonus. Ja izmanto kādu no viedierīcēm , kuru reģistrētos treniņu un sacensību datus ir iespēja sinhronizēt ar vietni strava.com, tad mājaslapā http://3drerun.worldofo.com/ izviedojot savu kontu var augšupielādēt orientēšanās karti jpg un citos formātos ar savu orientēšanās distanci vai poligonu un to visu kopā apskatīt ar mērķi izanalizēt kļūdas vai pareizos lēmumus, kā arī, lai salīdzinātu savas izvēles ar citu sportistu izvēlēm. Jā es nepārrakstījos – ja vairāki cilvēki augšupielādē savus treniņu datus konkrētajā vietā, tad ir iespējams vairākus treniņus atskaņot vienlaicīgi, līdzīgi kā tas ir ar lof.lv lapas grafikiem, tikai uz reālas kartes!

lof.lv grafiks

Šeit var apskatīt kā es augšupielādēju karti un treniņa datus pagājušās nedēļas Orientieris-6 kārtai:

Šodien norisināsies Orientieris-7 kārta Mailēs, Jaunā muiža, marķējums no Pļaviņu apvedceļa, sīkāk skati https://osksm.lv kalendārā. Tiekamies mežā un es Tevi izaicinu šodien noskriet Orientiera kārtu tik labi kā nekad un augšupielādēt datus 3D rerun, lai varam kopīgi un katrs atsevišķi analizēt veikumu! Poligona karti augšupielādēšu es, tā ka par to nebūs jādomā!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp